O firmie budowlanej z miasta Szczecin

Jakie stropy wybrać?

Budowa domu oczywiście będzie inwestycją bardzo skomplikowaną, ale czy zawsze musi to być bardzo duży problem dla inwestora? Jeżeli chcemy np. zainwestować w jakieś nowoczesne stropy to wtedy trzeba się koncentrować na innowacyjnych technologiach budowlanych.


Stropy prefabrykowane

 

Myśląc o budowie domu, każdy się zastanawia z czego będzie budowany ten dom, ile potrwa budowa oraz ile to będzie wszystko kosztowało. To chyba takie podstawowe pytania, które sobie zadajemy.

Jednym z najważniejszych elementów, zaraz po fundamentach, który ma wpływ na czas oraz koszty budowy jest strop. Strop to nie tylko element, który oddziela poszczególne kondygnacje budynku.

Strop pełni rolę usztywniającą całego budynku, strop przenosi obciążenia z elementów na nim stojących typu ścianki działowe, umeblowanie, więźba dachowa.

Strop musi także spełniać surowe przepisy dotyczące przenikania dźwięków oraz ciepła. Strop wreszcie jest to także przegroda, która chroni nas przed ewentualnym pożarem.

Zostały tu wymienione tylko niektóre właściwości, które musi posiadać strop w budynku. Poza wymienionymi elementami, tak jak wcześniej wspomnieliśmy jest czas wykonania stropu. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że czas budowy przekłada się w dużej mierze na koszty. Niestety im dłużej budujemy, tym mamy większe koszty na budowie. Stropem, który spełnia wszystkie wymagania w budownictwie jedno oraz wielorodzinnym a także maksymalnie przyśpiesza czas budowy jest strop prefabrykowany. Dość obszernie na temat stropów prefabrykowanych mogą Państwo przeczytać (tutaj)