O firmie budowlanej z miasta Szczecin

Ogrzewanie Energooszczędne

Inwestor, który wie jak w praktyce wygląda energooszczędne ogrzewanie i z jakimi kosztami będzie się wiązać wykonanie zlecenia dobrze wie, których materiałów unikać oraz jak zagwarantować sobie jeszcze większą efektywność energetyczną.


Budowa domu

 

Na czym polega energooszczędne ogrzewanie? Wiele osób posługuje się takim określeniem ale nie zawsze potrafi odpowiedzieć na to pytanie. Energooszczędny dom to taki, który potrzebuje jak najmniej kwh (nie więcej niż 40kwh) rocznie ciepła dla celów ogrzewania i wentylacji na każdy 1 m2 powierzchni użytkowej. Wpływ na ten parametr ma wiele elementów takich jak dobór grubości ścian, rodzaj jej docieplenia, dobór okien, odpowiednie docieplenie dachu, we wszystkich tych krokach doradzimy i pomożemy.

Jednak jednym z głównych elementów mających wpływ na komfort domowników ma rodzaj ogrzewania który zastosujemy. Większość z nas pamięta albo nadal stosuje grzejniki w swoich domach. Jednak ich stosowanie ma wiele wad. Jedną z nich jest właśnie energooszczędność. Aby ogrzać mieszkanie czy dom za pomocą grzejników musimy ustawić bardzo wysoką temperaturę na piecu. Każdy stopień więcej na piecu to kilka % więcej na rachunku. Oczywiście możemy zrobić kaloryfery dużo większe aby obniżać tą temperaturę ale kaloryfery same w sobie zajmują już dużo miejsca i często utrudniają nam urządzenie pokoju.

Kolejną formą ogrzewania jest ogrzewanie tzw. podłogowe. Jeśli chodzi o ekonomię czyli energooszczędne ogrzewanie wypadają zdecydowanie lepiej niż kaloryfery. Ogrzewanie podłogowe jest już kwalifikowane jako tzw. niskotemperaturowe czyli krąży w nim woda znacznie chłodniejsza niż w grzejnikach. Ale niestety też ma swoje wady. W związku z tym że woda która krąży w tych rurkach jest dość głęboko zatopiona w betonie/posadzce czas reakcji takiego ogrzewania jest bardzo długi. Kolejna sprawa, to przy ogrzewaniu podłogowym musimy mocno się zastanowić jaki materiał zastosować do położenia na podłodze. Kolejna sprawa to konwekcja, czyli ciepłe powietrze unoszące się od podłogi podnosi kurz, roztocza itd.

Niestety nie jest to zdrowe dla dzieci i alergików. Nie jest to także zdrowe dla osób z chorobami serca, krążenia, gdy ciepło uderza od stóp. I tu mamy dla państwa rozwiązanie, które jest najlepsze dostępne aktualnie na rynku.

Energooszczędne ogrzewanie stropowe DX Therm firmy Dennert.

Na etapie produkcji płyt stropowych Dennert, są zatapiane od spodu płyty rurki wodne takie same jak w ogrzewaniu podłogowym. Dzięki temu, że ogrzewana jest cała powierzchnia stropu (na stropie nie stoi tapczan, szafa itp.) możemy maksymalnie obniżyć temperaturę na piecu. Mamy idealny rozkład temperatur w pomieszczeniu. Odchodzą nam wszelkie problemy z konwekcją, alergią, szkodliwością dla zdrowia. Jest to idealne rozwiązanie do zastosowania z pompami ciepła, które właśnie najlepiej współpracują z ogrzewaniem niskotemperaturowym. Na dodatek jeżeli zastosujemy pompę ciepła mamy możliwość chłodzenia latem bez użycia klimatyzacji. Zalet tego systemu jest wiele i można jeszcze długo o nim pisać.

I tu mamy dobrą wiadomość. W szczecinie i okolicach, całej Europie, działają już takie systemy od lat.

Nasi instalatorzy, którzy montują tylko sprawdzone i renomowane systemy ogrzewania, chętnie odpowiedzą na Państwa wszelkie wątpliwości i pytania.

Szanowny kliencie, zadbaj o komfort w Twoim nowo budowanym domu z systemem Dx Therm energooszczędnym ogrzewaniu firmy Dennert. Skontaktuj się z nami, to nic nie kosztuje a dom budujemy na lata. Kontakt.