O firmie budowlanej z miasta Szczecin

Prefabrykowany Strop

Strop prefabrykowany, to taki strop wykonany z gotowych elementów, który jest wyprodukowanych w zakładzie prefabrykacji prefabrykowanymi elementami stropowymi.


Ogrzewanie Energooszczędne

 

Budowa domu oczywiście nie musi być inwestycją bardzo skomplikowaną, ale czy zawsze musi to być bardzo duży problem dla inwestora?

Jednym z pierwszych elementów przy Budowie domu jest czas. Jeszcze do niedawna budowa domu odbywała się najczęściej w systemie tzw. gospodarczym. Czyli inwestor sam przy pomocy rodziny budował dom długimi latami. Ale czy naprawdę mamy na to czas i zdrowie.

Skupmy się w tym momencie na stropie czyli jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych w naszym domu.. Jest wiele rodzajów stropów dostępnych na rynku, ale na czym powinno nam tak naprawdę zależeć przy budowie naszego wymarzonego domu. Jestem przekonany że wszyscy chcemy stosować materiały solidne, nowoczesne, przystępne cenowo oraz takie które maksymalnie przyśpieszą proces budowy. Jeśli chodzi o stropy to na pewno takim elementem jest strop prefabrykowany. Czyli płyty stropowe produkowane w fabryce i przywożone jako gotowe suche elementy na budowę. Ale niestety nie jest tak kolorowo, nie każdy bowiem strop prefabrykowany jest dobrym wyborem.

Prefabrykowany strop DX

Co to jest strop prefabrykowany DX i czym się różni od innych stropów prefabrykowanych?

Przede wszystkim jest to kompletny system stropowy. To co odróżnia go od konkurencji w pierwszej kolejności to, że nie ma w nim tzw. gotowych modułów czyli standardowych szerokości. Płyty stropowe wykonywane są zawsze indywidualnie pod dany projekt domu. Co to oznacza? Oznacza to, że staramy się wykonywać maksymalnie szerokie płyty nawet do 2,5m szerokie! Czemu to takie ważne? Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy o wiele mniej łączeń płyt w domu, no i oczywiście im większe płyty tym szybciej strop jest ułożony na budynku.

Kolejna sprawa, która odróżnia nasz system to otworowanie w płytach. W każdym stropie potrzebne są otwory pod kominy, rury kanalizacyjne, wentylację itd. Uwaga, w naszym systemie nie musimy ich wykonywać na budowie, wszystkie zaplanowane otwory w stropie są wykonywane na etapie produkcji w fabryce.

Kolejny atut stropu prefabrykowanego DX.

Pomiędzy płytami, są przez naszych konstruktorów umiejscawiane specjalne zamki, które faktycznie zapobiegają zjawisku zwanym klawiszowanie płyt czyli po prostu mówiąc pękania na suficie. Zgodzimy się chyba wszyscy, że siedząc w salonie w naszym ukochanym domu nie chcielibyśmy widzieć pęknięć na suficie. Prefabrykowany strop DX nam to gwarantuje! O zaletach prefabrykowanego stropu DX można pisać jeszcze długo ale w tym dziale to już ostatnia rzecz, która odróżnia nasz system od innych stropów. Uwaga, naszego stropu nie trzeba tynkować od spodu, czyli po zaszpachlowaniu tylko łączeń, których tak jak wcześniej było napisane jest naprawdę mało, mamy gotowy strop do malowania. Czyli stosując system Dx odchodzi nam kolejny koszt, który musimy wykonywać przy innych stropach. Oszczędzamy znów czas no i pieniądze.

Myślę, że podaliśmy tu kilka zalet, które skłonią Państwa do zastanowienia i podjęcia decyzji, która zaoszczędzi Państwa czas i pieniądze. A w innym dziale mogą Państwo przeczytać czy strop może być elementem energooszczędnego ogrzewania (tutaj).